MaxRom | Scripturi uCoz Romania

Bannerul tau aici
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » uCoz system » Întrebări » Linkback in modulul dir
Linkback in modulul dir
Mar1an Date: Joi, 2012-12-13, 12:10 | Message # 1
Mesaje: 16
Awards: 18
« 0 »

As vrea sa imi apara in detaliile unor site-urilor din prima pagina pe langa categorie, vizualizari, data adaugarii si Linkback care sa duca catre adresa site-ului, egzista un cod special pt asta.
Problema este cum as putea sa fac un chenar pe care doar eu sa il vad iar vizitatoriilor care intra sa adauge un site, sa nu le apara acest chenar, iar atunci daca un site are link catre directorul meu, eu sa pot completa acea obtiune cu adresa site-ului si dupa salvare, pe pagina principala a site-ului(nu in sectiunea cu comentarii) sa apara dupa data adaugarii Linkback.
Poti te rog sa ma ajuti?

Adăugat (2012-12-13, 13:10)
---------------------------------------------
Am incercat sa creez in Module setings -> custom fields 1 iar apoi am bagat codu asta in aparences of entries
<a href="$OTHER1$" target="_blank"> Linkback</a>, doar ca apare Linkback la toate site-urile, iar eu vreau sa apara doar la care completez eu casuta cu linkback



Poze amuzante
Comentarii Facebook

 
Muşatinu Date: Vineri, 2012-12-14, 21:24 | Message # 2
Mesaje: 1801
Awards: 202
« 53 »

Mar1an, sincer nu am inteles



 
Mar1an Date: Sâmbătă, 2012-12-15, 01:30 | Message # 3
Mesaje: 16
Awards: 18
« 0 »

Daca ai vazut in mega-director.ro , pe prima pagina sunt afisate ultimele site-uri adaugate, iar fiecare site are dedesubt urmatoarele: Categoria: | Vizualizari: | Data Adaugarii: . Eu vreau ca dupa Data Adaugari sa pot pune Linckback(link direct catre un url) la ce adresa vreau.
Atunci cand intru in editarea unui site as vrea sa am o casuta in care eu o sa pun un url iar dupa salvare, pe prima pagina a site-ului respectiv sa apara clasicele: Categoria: | Vizualizari: | Data Adaugarii: dar si Linkback, acel linkback sa duca catre adresa url care a fost pusa de catre mine in editare.

Eu am incercat sa fac aceasta casuta intrand in Site director ->Module setings -> custom custom fields 1 bifat
(am bifat si Add the "http://" prefix to fields automatically: custom fields 1)

Dupa crearea custom fields 1, am intrat in Site catalog ->Module design customization->Aparences of entries si dupa Data adaugarii am inserat codul <a href="$OTHER1$" target="_blank"> Linkback</a>.

Apoi in editarea unui site din site catalog imi aparea casuta creata de mine, dupa completarea casuteti cu un url, acest Linkback aparea in prima pagina a site-ului si ducea si la ce adresa am pus eu, insa acest Linckback aparea la toate site-urile(nu conta ca acestea nu aveau casuta completata) iar url-ul ducea parca catre categoria in care era site-ul.


Poze amuzante
Comentarii Facebook

 
Muşatinu Date: Sâmbătă, 2012-12-15, 09:08 | Message # 4
Mesaje: 1801
Awards: 202
« 53 »

Mar1an, acum am inteles, mergi pe cale corecta insa trebuie sa conditionezi celula...

Acolo unde vrei sa fie link-ul pui:
Code
<?if($OTHER1$="cd2si5DF")?><a href="$SITE_DIRECT_URL$" target="_blank" rel=”dofollow”  title="$TITLE$">BackLink</a><?endif?>


Acum, trebuie sa restrictionezi drepturile utilizatorilor de a-si modifica materialul. Aceasta pentru a nu vedea PIN-ul.

Acum, in codul de mai sus ai: cd2si5DF acesta e PIN-ul pe care tebuie sa-l stii doar tu, il modifici ca eu l-am dat ca exemplu.

Daca un utilizator are link-ul tau la el pe site, in celula $OTHER1$ pui acest PIN.

sper ca ai inteles.



 
Mar1an Date: Sâmbătă, 2012-12-15, 19:19 | Message # 5
Mesaje: 16
Awards: 18
« 0 »

Ms mult 1


Poze amuzante
Comentarii Facebook

 
Forum » uCoz system » Întrebări » Linkback in modulul dir
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: