MaxRom | Scripturi uCoz Romania

Bannerul tau aici
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » uCoz system » Întrebări » Position fixed (pozition fixed la o reclama din block-uri)
Position fixed
Mar1an Date: Marţi, 2012-12-04, 16:04 | Message # 1
Mesaje: 16
Awards: 18
« 0 »

As dori ultimul element din block-uri adica o reclama sa imi coboare atunci cand merg in josul paginii, am vazut ceva asemanator pe 9gag.com.
Daca se poate as dorii ca macar un block sa coboare alaturi de acea reclama. :)

Am incercat cu
<div style="position:fixed; top:25%;">

</div>
dar nu sunt multumit . Ca semn de recunostinta, daca poti sa ma ajuti o iti pun un backlink(de pe 2lol.ro) catre o adresa aleasa de tine.


Poze amuzante
Comentarii Facebook

 
Muşatinu Date: Marţi, 2012-12-04, 16:19 | Message # 2
Mesaje: 1801
Awards: 202
« 53 »

Mar1an, credca ti-am raspuns si pe forum ucoz ro.. nu stiu cum se numeste acest script, da pe net gasesti o multime.



 
Mar1an Date: Marţi, 2012-12-04, 16:38 | Message # 3
Mesaje: 16
Awards: 18
« 0 »

TheGame, da exista scripturi din astea pe net, ce-i drept nu stiu cum se numesc, sunt pe baza de .js
Asta este raspunsul.

Firar sa fie ele de script-uri, n-am gasit nici unul sa imi ofera macar un pic din cea ce cer.
Precizez ca nu vreau un floating baner, vreau doar cand drag pagina in jos sa imi coboare lateral si reclama, iar cand ma intorc sus pe pagina reclama sa urce si ea la pozitia normala,ceva gen reclamei din dreapta jos depe 9gag.com


Poze amuzante
Comentarii Facebook

 
Muşatinu Date: Marţi, 2012-12-04, 17:09 | Message # 4
Mesaje: 1801
Awards: 202
« 53 »

Mar1an, Daca e greu sa cauti uite http://u.to/NZKdAg



 
Mar1an Date: Miercuri, 2012-12-05, 01:14 | Message # 5
Mesaje: 16
Awards: 18
« 0 »

Dupa ore de chin, in sfarsit am reusit sa obtin aproape ce imi doream, ms.

Nu sti de ce in safari si in internet explorer site-ul arata altfel?


Poze amuzante
Comentarii Facebook

 
Muşatinu Date: Miercuri, 2012-12-05, 01:23 | Message # 6
Mesaje: 1801
Awards: 202
« 53 »

[r] Mar1an, Felicitari, uite asa si eu de unu singur m-am invatat sa lucrez cu site-urile mele..

IE e un maare rahat, pentru IE e nevoie de a declara doctype-ul, insa daca site-ul nu e facut cum trebuie, acesta poate strica si mai mult aspectul.



 
Forum » uCoz system » Întrebări » Position fixed (pozition fixed la o reclama din block-uri)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: