MaxRom | Scripturi uCoz Romania

Bannerul tau aici
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » uCoz system » Întrebări » Cum se schimba o tema pe ucoz?
Cum se schimba o tema pe ucoz?
Cortezzz Date: Miercuri, 2010-09-01, 19:11 | Message # 1
Mesaje: 44
Awards: 6
« 0 »

Am tot cautat pe net un tutorial cum se schimba o tema pe ucoz , adica o tema personalizata dar nu am gasit singura solutie este aici , intrebarea mea este aveti ideie cum se schimba o tema ?


PoligonUCOZ oferă scripturi utilizatorilor uCoz Romania. Aici veţi găsi scripturi verificate traduse, şi la care veţi primi ajutor dacă nu înţelegeţi ce şi cum.

 
floryyn Date: Miercuri, 2010-09-01, 22:19 | Message # 2
Mesaje: 24
Awards: 0
« 0 »

Chiar gasisem niste site-uri ucoz intamplator ce aveau teme pt platforma ucoz, oricum presupune sa ai cunostinte bune de limbaj html si css.


Floryyn
 
Muşatinu Date: Miercuri, 2010-09-01, 22:45 | Message # 3
Mesaje: 1801
Awards: 202
« 53 »

Deci asa....... Presupun ca ai descarcat o tema de undeva si vei so instalezi...
Procedam astfel
1) Intram in CP-->>Common settings si alegem un design asemanator cu cel pe care vreti sa-l puneti ( am in vedere containeru sa fie 2-ua sau unu sau ambele in dreapta sau stanga....)

2) Dupa descarcarea temei (presupun in folder arhivat) gasim 5-6 fisiere tex care contin sursa site-ului si un folder images cu imaginele temei.

3) Intram in CP-->>Customize design. In CSS (Style sheet) schimbam totul cu ceia ce gasim in fisierul CSS
si tot asa cu

Site pages
Top part of the website
Bottom part of the website
The first container
The second container

4) In Menageru de fisiere creem un folder cu numele Images si in el incarca, imaginile mecesare.

Cam ata.. personal nu am facut asta si nci nu recomand.. de ce nu recomand? Pentru ca multe din aceste teme sunt cu erori si paginile se incarca greu sau au script care sa va rederctioneze utilizatorii pe alt site.....

Cel mai bine ar fi daca ati schimba totuul singuri pas cu pas..... dar pentru asta trebuie sa cunoasteti HTML-ul




 
floryyn Date: Joi, 2010-09-02, 15:03 | Message # 4
Mesaje: 24
Awards: 0
« 0 »

Quote (Muşatinu)
sau au script care sa va rederctioneze utilizatorii pe alt site.....

Din pacate asa este, logic gandindu-ne cine ar face teme, sa le puna spre download fara un scop, eu unu nu as face, da altii fac asta :( Cine stie bine html si Css poate inlatura acele scripturi.. da cel mai simplu e sa alegem o tema in Common settigs - design, apoi ne-o personalizam cum dorim :)



Floryyn
 
Cortezzz Date: Luni, 2010-09-06, 07:39 | Message # 5
Mesaje: 44
Awards: 6
« 0 »

Ok , multumesc pentru raspunsuri dar intre timp am reusit eu singur , ai dreptate in privinta asta ca multe teme sunt incomplete + ca nu prea le gasesti in romana doar in limba rusa si e mai greu sa le traduci din romana , dreu nu imposibil spun asta ca odata ce cunosti toate codurile se simplifica lucrurile , am sa fac zilele astea un site pe UCOZ cu teme traduse si verificate de catre mine , deci inca o data va multumesc pentru raspunsurile voastre.


PoligonUCOZ oferă scripturi utilizatorilor uCoz Romania. Aici veţi găsi scripturi verificate traduse, şi la care veţi primi ajutor dacă nu înţelegeţi ce şi cum.

 
Muşatinu Date: Miercuri, 2010-09-08, 13:17 | Message # 6
Mesaje: 1801
Awards: 202
« 53 »

Eu voi incerca sa pun teme da cu plata :)

acum lucrez la acesta http://poligonro.ucoz.com/




 
Cortezzz Date: Vineri, 2010-09-10, 11:05 | Message # 7
Mesaje: 44
Awards: 6
« 0 »

da este ceva normal ,sa fie cu plata ca doar nu muncesti degeaba


PoligonUCOZ oferă scripturi utilizatorilor uCoz Romania. Aici veţi găsi scripturi verificate traduse, şi la care veţi primi ajutor dacă nu înţelegeţi ce şi cum.

 
floryyn Date: Duminică, 2010-09-12, 21:33 | Message # 8
Mesaje: 24
Awards: 0
« 0 »

Am personalizat si eu tema dupa bunul plac, plus ca si toate imaginile ei le am in propriul server.


Floryyn
 
SimpluHG Date: Marţi, 2010-11-16, 14:03 | Message # 9
Mesaje: 147
Awards: 5
« -1 »

SI eu am sami fac contra plata.. teme ucoz, ma descurc destul de bine cu platforma uCoz, insa daca pui fara plata(am mai facut) imediat copy paste.... puneam si inauntru in arhiva un document gen aceasta tema a fost tradusa si testata de echipa site-ului www.exemplu.ucoz.com..


www.uDesign.ucoz.ro
 
Forum » uCoz system » Întrebări » Cum se schimba o tema pe ucoz?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: